Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek również w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił w końcu do łask. Ten urzekający region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również wycieczkilwow.pl. Rzecz jasna najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, smakowitą kuchnią i wybitnie, ale to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z obszernego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są wybitnie pokrewne, wystarczy ich tylko słusznie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, cudowna kuchni oraz bez liku inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczkilwow.pl


Dodaj komentarz