Sposób na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszystkie fanty technologii z jakich korzystamy ma swoje walory jak oraz negatywy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć ogrom korporacji proponujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w gruncie rzeczy nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy artykuł. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niepomocne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli jak uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi ofertami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w dużej mierze tymi nękającymi nas osobami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy też innych firm. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę czy też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać i spowodować co to za numer – kto chciał się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – czemu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest praktyczna też wobec tego, iż coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być tragiczne w skutkach dla portfela. Często bo są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie naturalnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc na ogół są faktycznie drogie. Od czasu do czasu oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w analogiczne skutki. Warto w takim razie mieć się na baczności oraz uczynić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym znacznie bardziej, że ma się możliwość zrobić to ekspresowo i sprawnie.


Dodaj komentarz