SimCity fenomen rozrywki

Wszyscy, którzy są wielbicielami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością dobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane, skutkiem tego, że gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak de facto nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta tak ściśle mówiąc może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Istotne jest w związku z tym to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże oczywiście jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie innowacyjnych Simów, znów przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę wybitnie ciekawą i wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj także SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w takim razie pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny sukces na kompletnym rynku gier komputerowych.


Dodaj komentarz