Jak założyć prywatną działalność gospodarczą?

Aktualna sytuacja gospodarcza, nie wyłącznie Polski, ale oraz Europy, sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na tak oznaczane wzięcie spraw w swoje dłonie oraz po prostu rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Często okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać sporo pokaźniejszą stabilizację aniżeli pracowanie dla kogoś, nawet na umowę o pracę. W dobie zastoju ekonomicznego, gdy nawet ogromne spółki upadają, tak w zasadzie o prywatne stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

W następstwie tego pewniej jest odpowiadać samemu za to, żeby prywatna jednostka gospodarcza funkcjonowała oraz, nawet jeśli nie zapewnia znacznych zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych oraz ubezpieczeniowych. Rzecz jasna by było to dopuszczalne, konieczne jest spełnienie pewnych formalności połączonych z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Na szczęście polski rząd dokłada obecnie wielu starań, aby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie własnej firmy. To właśnie dzięki takiej postawie osób rządzących naszym państwem, większość powiązanych z tym formalności załatwić wolno za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy jedynie wyrobić sobie tak zwany profil zaufany, który przystaje potwierdzić we właściwej siedzibie ZUS czy US, żeby zdołać wniosek o wpis do centralnej ewidencji działalności gospodarczej wysłać elektronicznie. Rzecz jasna wcześniej taki wniosek należy dobrze wypełnić. Tutaj wpisuje się wszystkie dane dotyczące przyszłej firmy, a przede wszystkim jej nazwę, adres siedziby oraz rodzaj prowadzonej aktywności. W trakcie wypełniania wniosku należy też zastanowić się nad odpowiednim doborem opodatkowania działalności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:


Dodaj komentarz